چهارشنبه 10 خرداد 1402 - 12 ذيقعده 1444 - 2023 مي 31 - ساعت 0:21
342رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
عبارت مورد جستجو :
آغاز درس فقه مقارن در سال جاری
کارشناس حوزه و مولف در سیره و سیرت اهل بیت(ع) بیان کرد: متأسفانه در حال حاضر و در شرایط کنونی هم قابلیت استفاده و بهره برداری از مقام و جایگاه علمی حضرت امیر(ع) وجود ندارد. در زمان حیات حضرت امیر(ع) عدهّ محدودی آن هم از خواص و یاران امام(ع)، مانند سلمان فارسی و میثم تمّار و کمیل بودند که توانستند جرعه ای از علم و دانش حضرت(ع) را دریابند و بهره مند شوند.
برنامه رادیویی شرح غربت با حضور استاد پورامینی
واتموا الحج 15 شهریور 1395 9:52
ویژه برنامه است که در قالب بیست حلقه، هم اکنون توسط شبکه ماهواره ای الصراط لبنان در حال پخش است
مباحثی مانند سیاست های اجرایی دشمن در برابر اهل بیت، نمونه هایی از احترام اهل سنت به امام حسین، خاندان برگزیده امام حسین علیه السلام، زمان ها و مکان های زیارت امام حسین علیه السلام، امام حسین علیه السلام در کتاب های اهل سنت، مقتل نگاری و... از مباحث مطرح شده در این کتاب می باشد.
پس از وفات رسول خدا (ص)، اندک اندک معیارها دگرگون شد و انگیزه‏ها کم کم تفاوت پیدا کرد. دنیا طلبی بسیارى از مردم را فریفت‏ و کسب غنیمت، دستیابى به پستهاى دنیوى و گسترش سلطه و نفوذ، به عنوان مهمّ‏ترین انگیزه‏هاى گشودن سرزمین‏ها در آمد.این نکته‏اى است مهمّ که باید مورد توجه قرار گیرد.
رسالت انقلاب حسینى به طایفه، ملّت و یا زمان خاصى منحصر نمى‏شود. از این رو مى‏بینیم که مرتکبان و مسبّبان این فاجعه بزرگ تنها از سوى مسلمانان مورد تنفر و مخالفت قرار نمى‏گیرند، بلکه همه آزادگان‏جهان در طول روزگار از آنان بیزارى مى‏جویند؛
حجت الاسلام پورامینی از نگارش کتابی با عنوان «المروی من کتاب علی(ع)» خبر داد. این کتاب، نخستین کتاب جامع درباره «کتاب علی(ع)» است. «کتاب علی(ع)» شامل بیاناتی است که پیامبر اسلام(ص) املا کرده و حضرت علی(ع) نوشته اند. این کتاب را نخستین کتاب تالیفی تاریخ اسلام دانسته اند.-
از درسهای رجالی استاد پورامینی
سرویس علمی-فرهنگی خبرگزاری حوزه به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان در گفت و گو با حجت الاسلام و المسلمین محمد امین پورامینی از محققان و پژوهشگران حوزه علمیه، به واکاوی و تحلیل تاریخی و عقبه حادثه کربلا پرداخته است:
  • تعداد رکوردها : 342