چهارشنبه 2 فروردين 1402 - 1 رمضان 1444 - 2023 مارس 22 - ساعت 8:9
335رکورد در مدت زمان 0.031ثانیه
عبارت مورد جستجو :
عزاداری مسلمانان فلنسبورگ آلمان در محرم 1440 ق= 1397ش
یکی از مطالب مهم در آداب به جای آوردن مراسم اربعین حسینی, احترام به میزبان است, هر چند به دلیل برخی مسائل گذشته و یا موضوع عرب و عجم که متاسفانه برخی از آن برای تفرقه انگیزی و سوء استفاده های سیاسی در دو کشور بهره برداری می کنند اما یادمان نرود همه ما زائر وعاشق امام حسین علیه السلام هستیم. لذا سخنان و موضع گیریهایی که منجر به ایجاد اختلاف و تفرقه می شود و به طرح مسائل ناسیونالیستی عرب و عجم منتهی می شود باید بکلی کنار گذاشته شود.
گروه حوزه های علمیه ــ استاد و محقق حوزه علمیه با بیان اینکه سفر زیارتی اربعین و بازگشت از آن می تواند نقطه عطف و آغازی مجدد در زندگی پاک و دور از گناه برای انسان باشد، تأکید کرد: البته کسانی که موفق به تشرف شده اند باید مراقب غرور و عجب باشند.
امروز یکی از رسالت های بسیار مهم حوزه ، حفظ و تقویت اعتقادات مردم و پاسخگویی به شبهات اعتقادی و کلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین پورامینی:دانشجویان از دو جهت تفاوت دارند با سایر گروه هایی که به زیارت عتبات می آیند ،یکی اقتضای سنی و جوانی است که باعث می شود بتوانند استفاده بیشتر و بهتری از فرصت به دست آمده انجام بدهند و دیگری بُعد علمی و آگاهی قشر دانشجویان و جوانان است.
درس اصول فقه مقارن
استاد پورامینی در خلال زیارت عتبات عالیات عراق دیدارهای مکرری با آیت الله سیستانی داشته وحاصل آن ثبت نکاتی ناب وتوصیه هایی ارزشمند در خاطر ایشان بوده که در مصاحبه با عصر اندیشه به اهم آن ها اشاره کرده است.
چرا اوضاع مردم کوفه پس از دعوت از امام برای عزیمت به کوفه یکباره تغییر کرد؟
آیا امضا کنندگان نامه دعوت امام به کوفه اصولا اعتقادی به امامت حضرت داشتند یا خیر؟
  • تعداد رکوردها : 335