سه شنبه 8 آذر 1401 - 6 جمادي الاول 1444 - 2022 نوامبر 29 - ساعت 5:48
335رکورد در مدت زمان 0.031ثانیه
عبارت مورد جستجو :
استاد بزرگوارمان مرحوم آیت الله العظمی حاج میرزا جواد تبریزی اعلی الله مقامه الشریف دارای دلی سوخته ومملو از عشق به خاندان عصمت وطهارت بود، به هنگام بیماری به زیارت مرقد شریف حضرت رقیه در شام شتافت، وآنجا سخنانی پیرامون آن حضرت به زبان عربی ایراد نمود که ترجمه آن تقدیم حضورتان میگردد:
عرض حال فقط 2 بهمن 1394 8:15
مرحوم جد آیت الله آقاى حاج شیخ هادى حائرى شیرازى ، فرزند مرحوم ملا امین شیرازى ، یکى از عالمان وارسته و متقى کربلاى معلى به شمار مى آمد . او که در سال 1308 هجرى قمرى متولد شده بود، مدتها در حوزه علمیه نجف اشرف و کربلا به تحصیل و سپس به تدریس سطوح عالیه اشتغال داشت و در جمع حضرات آیات عظام میرزا مهدى شیرازى ، حاج شیخ یوسف بیارجمندى ، حاج شیخ محمدرضا اصفهانى و... از مشاوران نزدیک و خواص اصحاب فقیه زاهد مرحوم آیه الله العظمى حاج آقا حسین طباطبائى قمى (ره ) محسوب مى شد.
در پنجمین دورۀ کتاب سال ولایت حدود 2200 اثر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. از میان این آثار که در سال 1381 در زمینۀ سیره و شخصیت و معارف و آثار اهل بیت علیهم السلام چاپ و منتشر شده بود، حدود 1000 عنوان شناسایی و به مرحلۀ دوم راه یافت. همچنین جایزۀ ویژۀ این سال به آثار منتشرشده در مقطع پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینۀ سیره و شخصیت و معارف حضرت فاطمۀ زهرا (سلام الله علیها) اختصاص یافت. بر اساس آخرین اطلاعات تا سال 1382 حدود 2600 عنوان کتاب دربارۀ حضرت فاطمۀ زهرا (سلام الله علیها) در ایران و جهان چاپ و منتشر شده است که حدود 1000 عنوان آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.
گزارشی از مراحل برگزاری اولین جشنواره معرفی و تجلیل از روحانیون مؤلف حج و زیارت
شواهد تاریخی وروایی نشان دهنده این است که هیچ یک از مذاهب اسلامی پیشینه وسابقه مذهب شیعه را ندارد، چرا که تشیع مولود طبیعی اسلام، وریشه از زمان رسول خدا (ص)دارد،
مجموعه کتاب های ( با کاروان حسینی از مدینه تا مدینه ، به تاریخ دوران امامت امام حسین ( ع ) و پیشامد های مربوط به باقیمانده خاندان پیامبر ( ص ) پس از شهادت امام تا بازگشت مجدد کاروان حسینی به مدینه را که با قیام عاشورا ارتباطی تنگاتنگ دارد می پردازد.
یاد آن سفر کرده 13 خرداد 1386 23:44
رمز ماندگاری امام خمینی
یک محقق گفت: جلوه خاصی که ما برای حضرت زهرا (س) می شناسیم، حمایت از نبوت و ولایت بوده است. به گزارش خبرگزاری شبستان، محمد امین پورامینی، محقق و پژوهشگر با بیان مطلب فوق به خبرنگار اجتماعی گفت: فاطمه زهرا (س) بانویی است که نمونه و الگو برای همه زمان ها است و اختصاص به یک دوره خاص ندارد بلکه ایشان مربوط به تمام دوره ها و ابعاد مختلف شخصیتی ایشان شخصیت جامع و چندبعدی یک بانوی مسلمان را ترسیم می کند.
غروب ستاره 28 خرداد 1386 19:26
ویژگیهای آیت الله العظمی فاضل لنکرانی
نماز تراویح 18 اردیبهشت 1386 17:31
نگاهی فقهی به بدعت نماز تزاویح
  • تعداد رکوردها : 335