جمعه 6 خرداد 1401 - 26 شوال 1443 - 2022 مي 27 - ساعت 10:53
334رکورد در مدت زمان 0.078ثانیه
عبارت مورد جستجو :
کلام معصوم(ع) است این کلام به قدری عالی است که کسانی که اهل زبان هستند به مجرد شنیدن این دعاها به آن جذب می شوند. اگر بتوان دو کتاب نهج البلاغه و صحیفه را به دیگر مذاهب اسلام و حتی به دیگر ادیان معرفی کنیم، کاری بس بزرگ انجام داده ایم.
آنچه حضرت(ع) در قالب دعا بیان کرده است، با توجه به کلام پرمعنای این کتاب، تنها مناجات نیست؛ بلکه یک سری از مطالب را با تکیه به مسائل فردی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و تربیتی وحتی دشمن شناسی بیان کرده اند.
فراهم کردن عِده و عُده، نیرو و امکانات در قالب ها وزمینه های گوناگون برای رویارویی با دشمن در عرصه های مختلف ضروری است.
بیداری و هوشیاری مستلزم درک واقعی است، یعنی برخوردار بودن انسان از تحلیل صحیح مرتبط با واقعیات است که این مستلزم دشمن شناسی و جریان شناسی است.
اخلاق عملی 5 فروردین 1389 13:23
خدمت مرحوم آیت الله حاج آقا رضاء الدینی رسیدم پرسیدم: آقا! راه کدام است؟ فرمود: انجام واجبات، ترک محرمات..
راس الحسین علیه السلام 30 فروردین 1388 13:16
از مسائلی که در مورد حضرت سیدالشهدا، امام حسین علیه السلام مطرح گردیده، محلّ دفن سرِ مقدس آن بزرگوار است. مورخان پنج جا و مکان را به عنوان مدفن سرِ مطهّر آن حضرت مطرح کرده­ اند:
جلوه های ولایت در تفسیر کشف الاسرار
جلوه های ولایت در تفسیر کشف الاسرار
کدامین دعای وارد؟ 26 اسفند 1388 18:31
ظاهرا مقصود ایشان از دعای وارد دعای معروف (یا محول الحول والاحوال ..) است، گرچه مضمون این عبارات جالب وپر معنی است وخواندن آن اشکالی ندارد ولی باید گفت مصدری ندارد، بنابر این سوال ما از ایشان این است که دعای وارد -یعنی دعایی که از طریق معصوم علیه السلام وارد شده است- مصدر وماخذ آن کدام است؟ وکدامین کتاب معتبر آن را نقل کرده است؟ متاسفانه بعضی ها با تعیین عدد حکم به استحباب تکرار این دعا میکنند!!..وحال آنکه موازین فقهی خود را می طلبد.
  • تعداد رکوردها : 334