جمعه 6 خرداد 1401 - 26 شوال 1443 - 2022 مي 27 - ساعت 11:8
334رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
عبارت مورد جستجو :
شب قدر ونزول قرآن 21 مهر 1385 17:10
س: قدر چیست؟ اهمیت شب قدر در چیست؟ وچه ارتباطی با قرآن دارد؟
از جهاد تا شهادت در قرآن و روایات
به یاد آیت الله معرفت
شخصیت على (ع) در نگاه دیگران
مظلومیت امیر مؤمنان
حجر اسماعیل 28 مهر 1385 23:59
این مکان با راهنمایی جبرئیل امین، محل نزول ابراهیم خلیل، همسرش هاجر و کودک شیرخواره اش اسماعیل ـ علیهم السلام ـ شد و همینجا به امر خداوند، خانه و مأوای اسماعیل و مادرش گردید. براساس روایت شیخ کلینی ـ ره ـ از حضرت امام جعفر صادق ـ علیه السلام ـ پس از ولادت اسماعیل، ابراهیم وی و مادرش را سوار بر الاغ کرده و در حالی که مقداری آب و غذا بهمراه خود داشتند، با راهنمایی جبرئیل حرکت کردند، آنگاه که به جایگاه فعلی حجر رسیدند،
به گزارش شبکه اجتهاد، رادیو معارف با همکاری مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) و پژوهشکده حج و زیارت، با دعوت از کارشناسان مطرح این نشست به بررسی فقهی زیارت در مذاهب اسلامی می پردازد.
سیره معصومان علیهم السلام در ماه مبارک رمضان
در محضر نور 18 شهریور 1385 0:15
نوریان، یکایک در حجر گردآمده، از خود صفحاتى زرّین به ودیعت نهاده‏اند. گاه با معبود خود سخن گفته ودل شیدا به معشوق سپرده‏اند. آهى برخاسته از دلى سوخته سرداده، اشکى ناشى از پاکى سرشت، و حاکى از صفاى سیرت بر صورت روان ساخته‏اند، و با حضور در حجر اسماعیل و جوار بیت اِله ابراهیم، «نورٌ على نور» را عیان بخشیده‏اند و از اینجا بر ناریان تاخته و گاه با حقیقت نورى‏شان، دلِ تاریک و سیاهشان را شکافته، و آنان را به خشوع و کرنش در برابر حق واداشته‏اند، اینجا را مدرس خود قرار داده، درس توحید و معارف گفته‏اند و گاه از اسرار مگو نیز سخنى آورده‏اند. چه زیباست که با هم، این صفحات رنگین کمان را ورقى زنیم، و نظاره‏گر محفلشان در محضر نور باشیم:
  • تعداد رکوردها : 334