دوشنبه 26 مهر 1400 - 12 ربيع الاول 1443 - 2021 اکتبر 18 - ساعت 3:40
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 252465
تاریخ انتشار : 28 دی 1397 11:19
تعداد بازدید : 1213

چهارده نكته از آيت الله گلپايگاني در شناخت امام خميني

شناخت ابعادي از زندگاني امام خميني در نگاه آيت الله گلپايگاني

 نتیجه تصویری برای نت الله گلپایگانی امام خمینی


متن پیامي كه  آیت الله العظمي گلپایگانی که بمناسبت درگذشت حضرت آيت الله العظمي امام خميني نگاشت ومنتشر شد زيباترين نوشته در اين مناسبت مي نمايد، متن را با دقت بخوانيد :

  بسم الله الرحمن الرحیم

ولاحول ولاقوه الا بالله العلی العظیم

  یومٌ علی آلِ الرسولِ عظیمٌ

شخصیتی دعوت حق را لبیک اجابت گفت که با مجاهدات بزرگ و فداکاری ها و رهبری های قاطع و محکم خود اسلام را در عالم معاصر زنده کرد و ندای تکبیر و توحید را به گوش جهانیان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را به آنان بازگردانید و فریاد کوبنده اش دل های مستکبران ابرقدرت را به لرزه درآورد. مردی دنیای فانی را وداع نمود و در جوار رحمت خداوند متعال آرمید که با اتکاء به نصرت الهی و شجاعت ایمانی انقلاب اسلامی ایران را بوجود آورد و بر جریان استعبداد و استعماری که بر این ملت استضعاف شده حکومت داشت پایان داد و در همه جا مسلمانان و مستضعفان را علیه طواغیت برانگیخت. فقیهی بزرگ و مرجعی مسلم به جهان باقی شتافت که در زهد و عبادت و شب زنده درای و خوف از خدا و حق گویی و حقیقت علنی و صفات ممتازه دیگر از آیات الهی بود. انا لله و انا الیه راجعون.

سوگ جانکاه او همگان را در دریایی از غم و اندوه و مصیبت غرق نمود. این مصیبت عظمی را به پیشگاه حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداه و حوزه های علمیه، علمای اعلام و عموم مسلمانان جهان و دلباختگان اعتلای کلمة الله و مردم شریف ایران تسلیت عرض می نمایم و از خداوند تعالی اجر جزیل و صبر جمیل مسألت می نمایم و همگان را به آگاهی و هوشیاری و درک حساسیت موقع و همکاری با مسئولین امور در حفظ نظم و امنیت مؤکداً توصیه می کنم. خداوند متعال معظم له را در جوار رحمت واسعه خود قرار داده و اسلام و مسلمین را بیش از پیش عزیز و سربلند و از شر دشمنان حفظ نماید.

بیست و نه شوال 1409- محمدرضا الموسوی الگلپایگانی

اين پيام بسيار زيبا، دربردارنده مطالب مهم زیر است:

1-      جهاد بزرگ وفداکاری امام.

2-      رهبری قاطع ومحکم او.

3-      تجديد حيات اسلام در جهان معاصر.

4-      بازگرداندن مجد وعظمت وبزرگي را به مسلمانان.

5-      لرزه انداختن بر دل مستکبران.

6-      پديد آوردن انقلاب اسلامی.

7-      دليري وشجاعت او.

8-      تکیه بر اینکه خدا او را یاری کرد.

9-      فقاهت ومرجعيت او. اينكه فقیهی بزرگ مثل آیت الله گلپایگانی بر فقاهت ومرجعیت امام با تعبیر: «فقیهی بزرگ ومرجعی مسلم» تكيه كند از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

بیان ویژگیهای شخصی امام چون:

10-  زهد ودنياگريزي او.

11-  عبادت وشب زنده داری او.

12-  ترس وخوف او از خدا.

13-  حق مداری وحقیقت گویی او.

14-  و اينكه او از آیات الهی بود.. 

چهارده مطلب - به عدد چهارده معصوم عليهم السلام - در پیام فقیهی بزرگ در باره بزرگ فقیهی صادر شده است که حدود هفتاد سال با يكدیگر آشنا وحشر ونشر داشتند.. واین بزرگترین شاهد وشهادت است.. بويژه آنکه در ابتداى پیام، سخن منسوب به حضرت امام زمان (عج) در فقدان شیخ مفید (ره) آورده شده است که: یوم علی آل الرسول عظیم..  كه غم درگذشت او بر خاندان پيامبر (ص) بزرگ وسنگين است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :