چهارشنبه 10 خرداد 1402 - 12 ذيقعده 1444 - 2023 مي 31 - ساعت 0:3
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269294
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1399 15:3
تعداد بازدید : 1541

كتاب مقتل بدردم خورد

پيرامون كتاب مقتل الامام الحسين عليه السلام

تحميل كتاب مقتل الامام الحسين عليه السلام | | كتاب بديا

استاد محمد امین پورامینی در ضمن مصاحبه ای مطلب جالبی را پیرامون کتاب مقتل امام حسین علیه السلام تالیف مرحوم آیت الله العظمی طبسی نجفی آورده است که برایتان می آوریم:

اگربرایتان امکان داردبرخی ازمقاتل خوبی راکه درعصرمانوشته شده است,برای خوانندگان معرفی فرمایید.

ازجمله کتابهای مفید دراین عرصه,کتاب«نفس المهوم»نوشته ی شیخ عباس قمی است که دردقت نقل ازآثارممتاز است.مقتل عبدالرزاق مقرم، ,مقتل سید محمد تقی بحرالعلوم، ومقتل مختصر شیخ عبدالزهرا کعبی ازمقاتل خوب ومفیداست.

جدمامرحوم آیت الله العظمي شیخ محمد رضا طبسی نجفی  مقتلي نوشته بودندو وصیت کردندکه ازثلث مالشان چاپ شود.یک بارخواب ایشان رادیدم وازجمله ازایشان پرسیدم درآن دنیا باشماچگونه رفتارکردند؟ 

فرمود: برماسخت نگرفتند ورفتیم.

بعد پرسیدم: از کتابهایی که نوشتید کدامشان بدردتان خورد؟ 

گفتند: کتاب مقتل. 

با آنکه ایشان حدود پنجاه کتاب در زمینه مباحث فقهی اصولی تاریخی حدیثی اخلاقی کلامی دارد ولی گفتند کتاب مقتل امام حسین (ع) بدرد من خورد. جالب است بدانید که این کتاب آن زمان هنوز مخطوط بود وبه چاپ نرسیده بود بعدها جلد اول آن با تحقیق و پاورقی توضیحی اینجانب چاپ شد وهنوز جلد دوم آن چاپ نشده است؛ این خواب راخدمت استاد بزرگوارم آیت الله العظمي وحیدخراسانی نقل کردم.ایشان فرمود:این ازرؤیاهای صادقه است.به هر حال کتاب جدما آیت الله طبسی نجفي هم یکی از کتبی است که در این زمینه در دوره ما تالیف شده است.

کتاب دیگر که خواندن آن را بسیار مفید می دانیم مجموعه شش جلدی «مع الرکب الحسینی من المدینه الی المدینه» است که ترجمه آن به همت انتشارات مرکز تحقیقات سپاه چاپ رسیده است. این کتاب از کامل ترین وجامع ترین کتب در این عرصه است وبه همت شش تن از پژوهشگران حوزه علمیه تالیف شده است که جلد ششم آن تألیف اینجانب است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :