دوشنبه 26 مهر 1400 - 12 ربيع الاول 1443 - 2021 اکتبر 18 - ساعت 3:50
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269379
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1399 14:1
تعداد بازدید : 468

جامعه مذهبی کشور طی نامه ای از ستاد ملّی مبارزه با کرونا درخواست کردند دستور بازگشایی اماکن مذهبی را صادر کنند

جامعه مذهبی کشور متشکل از خطبا، روحانیون، مداحان و شعرای مذهبی از ستاد ملّی مبارزه با کرونا درخواست دستور بازگشایی اماکن مذهبی را كردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جامعه مذهبی کشور متشکل از خطبا، روحانیون، مداحان و شعرای مذهبی از ستاد ملّی مبارزه با کرونا درخواست کردند که بعد از گذشت 2 ماه از عالم گیر شدن ویروس کرونا، دستور بازگشایی اماکن مذهبی را صادر کنند.

متن این نامه به قرار زیر است:

اعضای محترم ستاد ملی مبارزه با کرونا

سلام علیکم

بیش از 2 ماه از تلاش ها و مجاهدت ها برای مبارزه با بیماری عالم گیر کرونا می گذرد. در این مدت، جامعه مذهبی و هیأتی کشور، همزمان با همراهی در تصمیمات آن ستاد، اقدامات مختلفی در کمک رسانی به آسیب دیدگان این بیماری داشته است.

همچنین با درک شرایط خاص کشور، بیشترین همراهی را در جلوگیری از تجمعات (به رغم وجود مناسبت های متعدد مذهبی) انجام داده است. در مسأله بسته شدن حرم های مطهر، اگرچه هم در آن زمان و هم در گزارش های اخیر ستاد، آن اعتاب مقدسه با کمتر از نیم درصد احتمال شیوع در انتهای جدول اماکن پرخطر بودند، اما نهایتاً این تصمیم ستاد بود که اجرایی شد.

اینک در آستانه ورود به ماه میهمانی خدا، ماه مبارک رمضان هستیم، ماهی که از دیرباز در میان مردم این سرزمین، جلسات با شکوه قرآن و مناجات، جایگاه ویژه ای داشته است. اکنون و پس از تصمیمات جدید آن ستاد محترم مبنی بر بازگشایی مشروط بسیاری از امکان از قبیل پارک ها، بوستان ها و حتی سینماها، این سؤال به وجود می آید که آیا نمی توان برای گشودن حرم های مطهر که ملجأ همیشگی مردم ایرانند نیز مانند سایر اماکن، پروتکل های خاص هرچند سختگیرانه در نظر گرفت؟

آیا نمی شود در این ماهی که بهار عبادت است، برای گشودن درب مساجد، شرایطی را در نظر گرفت و به جای ایجاد محرومیتی عمومی، با رعایت سخت گیرانه نکات بهداشتی، شرایط را برای حضور حداقلی از جامعه فراهم کرد؟

ما به عنوان بخشی از جامعه مذهبی کشور، درخواست بازگشایی اماکن مذهبی و مساجد را داریم و اعلام می کنیم آماده همکاری در جهت بهره مندی هرچه بیشتر از ماه پرنور رمضان هستیم.

ویروس کرونا , ماه مبارک رمضان , ویروس کرونا , ماه مبارک رمضان , ویروس کرونا , ماه مبارک رمضان ,

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/02/06/2250780/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :