دوشنبه 26 مهر 1400 - 12 ربيع الاول 1443 - 2021 اکتبر 18 - ساعت 4:0
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93231
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1385 16:44
تعداد بازدید : 1505

شيرمرد ايلام

آیت الله شیخ عبد الرحمن حیدری ایلامی فقیهی جامع ومجاهدی بزرگ بود، او جلوه زیبایی اخلاق واخلاص بود، رفتارش آموزنده وکردارش سازنده، او را باید نخستین روحانی حاضر در جبهه دانست که حضورش مایه جذب نیروهای مردمی شد ووجودش گرمابخش بسیجیان . این خاطره را هنگامی که در بستر بیماری افتاده بود از زبان وی شنیدم:

به یاد مرحوم آیت الله حیدری ایلامی

مرحوم آیت الله شیخ عبد الرحمن حیدری ایلامی فقیهی جامع ومجاهدی بزرگ بود، او جلوه زیبایی اخلاق واخلاص بود، رفتارش آموزنده وکردارش سازنده، او را باید نخستین روحانی حاضر در جبهه دانست که حضورش مایه جذب نیروهای مردمی شد ووجودش گرمابخش بسیجیان . این خاطره را هنگامی که در بستر بیماری افتاده بود از زبان وی شنیدم:

«اول جنگ که نیروهای متجاوز عراقی به ایران واز جمله منطقه مهران وایلام حمله ور شد هنوز نیروهای نظامی آمادگی لازم را نداشتند، وبسیج هم در میدان حاضر نبود، برخی از مسئولان منطقه نزد من آمدند وگفتند که شما اعلامیه بدهید، وبا توجه به نفوذی معنوی که بر مردم وبویژه عشایر منطقه دارید آنان با امکانات ساده خود حرکت کنند ومانع پیشروی دشمن شوند، تا دیگر نیروها فرا رسند. مقداری فکر کردم، گفتم: نه ، بروید برایم یک دست لباس نظامی بیاورید، آوردند، آن ار بر تن کردم وبه میان مردم وعشائر رفتم، پس از آن بود که خیل جمعیت حرکت کرد .. وتجاوزگران نتوانستند در جبهه ایلام به اهداف مورد نظر برسند، شش ماه اول جنگ را در جبهه بودم، وراضی به بازگشت نمی شدم..».

او هنگامی لباس نظامی به تن کرد که شاید هنوز لباس رزم برای روحانی زیبنده نبود، ودر نگاه برخی «لبس لباس جندی» برای عالم دین خلاف مروت! 

         

خاطره دیگری را نقل می کنم که برای همه بویژه مسئولان درس آموز است، می گفت: « بعد از ظهر بود، کمی استراحت می کردم، زنگ خانه به صدا در آمد، بیدار شدم، صبر کردم که خبرم کنند کی آمده است، خبری نشد، صدا زدم که بود؟ یکی از پاسداران که در خانه بود آمد وگفت : آقا٬ مردی آمده بود که شما را کار داشت٬ چون شما استراحت می کردید گفتیم که برود وبعد بیاید٬ ناراحت شدم٬ گفتم : چرا چنین کردید؟ شما چه می دانید از کجا آمده است؟ چه بسا کرایه ماشین نداشته باشد وبا چه زحمتی از دهات اطراف آمده است٬ حتما کاری داشته است٬ بروید و او را پیدا کنید. آنان در طلب آن مرد کوچه های اطراف را گشتند تا که او را پیدا کردند٬ مشکلی داشت که بحمد الله حل شد».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :