سه شنبه 4 آذر 1399 - 9 ربيع الثاني 1442 - 2020 نوامبر 24 - ساعت 10:14
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 93287
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1394 8:15
تعداد بازدید : 1165

عرض حال فقط

مرحوم جد آيت الله آقاى حاج شيخ هادى حائرى شيرازى ، فرزند مرحوم ملا امين شيرازى ، يكى از عالمان وارسته و متقى كربلاى معلى به شمار مى آمد . او كه در سال 1308 هجرى قمرى متولد شده بود، مدتها در حوزه علميه نجف اشرف و كربلا به تحصيل و سپس به تدريس سطوح عاليه اشتغال داشت و در جمع حضرات آيات عظام ميرزا مهدى شيرازى ، حاج شيخ يوسف بيارجمندى ، حاج شيخ محمدرضا اصفهانى و... از مشاوران نزديك و خواص اصحاب فقيه زاهد مرحوم آيه الله العظمى حاج آقا حسين طباطبائى قمى (ره ) محسوب مى شد.
من تنها به حرم حضرت اباالفضل العباس عليه السلام مى روم
فرزند بزرگ ايشان مرحوم آقاى حاج محمد حسن - كه  از بازاريان قديمي ومتدين بود - جريان زير را به نقل از مادرشان بازگو نموده است : منزل مرحوم والد سابقا در محله جيه در كوچه اى پشت مدرسه خديجه كبرى (ع) در خيابان سرسدر قرار داشت . روزى جمعى از اشرار وابسته به يكى از خاندانهاى معروف به نام ... كه حرمت علم را نشناخته و از درك منزلت عالمان عاجز و بيگانه بودند، در راه خانه متعرض مرحوم والد شده و به ايشان جسارت و بى ادبى روا مى دارند، تا آنجا كه عمامه ايشان از سر بر زمين مى افتد. او با ناراحتى تمام به منزل رفته و دوباره عمامه را به سر پيچيده و از منزل خارج مى شود. آنان به گمان اينكه او قصد شكايت رسمي دارد، ديگر بار راه را بر او سد كرده و مقصد را مى پرسند، ايشان مى گويد: خير، من تنها به حرم حضرت اباالفضل العباس عليه السلام مى روم . آن بى معرفتان قضيه را سبك وساده انگاشته و راه را باز مى كنند و ايشان به طرف حرم مطهر رهسپار مى گردد و پس از عرض حال به منزل باز مى گردد. همان شب يكى از جوانان ، بدون آنكه سابقه بيمارى داشته باشد، ناگهان مي ميرد. فرداى آن روز هنوز از كار تجهيز او كاملا فارغ نشده بودند كه باز هم مرگ سراغ جوانى ديگر از ايشان مى آيد، و روز سوم هم ... بالاخره عاقلان قوم بالاتفاق جمع شده و به منزل مرحوم حاج شيخ هادى مى آيند، و ضمن گريه و زارى به دست و پاى ايشان افتاده و طلب حلاليت و كسب رضايت مى كنند، و عرضه مى دارند مگر شما مى خواهيد همه خانه هاى ما را تاريك كنيد. ايشان در پاسخ مى گويد: من فقط خدمت آقا عرض حال كردم و بس ، و در خواست انجام كارى معين نكردم و آن را به خود آقا واگذار كردم . سرانجام با انجام عذر خواهى ، جريان مرگ و ميرها خاتمه مى يابد.
آن بزرگوار در سال 1364 هجرى قمرى دار فانى را وداع گفته و پيكر او پس از اقامه نماز توسط استادشان مرحوم آيت الله العظمي حاج آقا حسين قمي در صحن مطهر حضرت ابا عبدالله الحسين عليه السلام نزديك باب الشهداء بخاك سپرده شد. مرحوم آيه الله العظمى آقاى شيخ محمد رضا طبسى نجفى (قدس سره ) داماد ايشان بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :